У надувних басейнах для малюків воду не складно міняти ледве не щодня. У дорослих басейнах великого об'єму це робити неможливо. Тому доводиться вирішувати питання знезараження стоячої водопровідної води, в якій наростає кількість різних мікроорганізмів, бактерій, водоростей. Прилад, який дозволяє знищити їх без використання хімічних препаратів, ‒ хлоргенератор. Цей пристрій, використовуючи лише кухарську сіль і воду, виробляє іони хлору, які вбивають джерела органічного забруднення. Крім того, вода за своїми властивостями наближається до морської.
Прилад забезпечує реакцію електролізу:
- на розташовані в корпусі титанові пластини подається електрострум потужністю близько 12 Вт;
- контактуючи з ними, молекули солі вивільняють іони хлору, що мають бактерицидні властивості4
- вони знезаражують воду в чаші басейну безпечним чином, надійно, швидко. Вона стає прозорою, чистою, без запахів.
Звернемо вашу увагу на два важливих нюанси |
Щоб прилад працював ефективно, вода у басейні має відповідати певному рівню ph. Якщо ж її кислотно-лужний баланс порушений, доведеться використовувати засоби для коригування ‒ підвищення або пониження жорсткості. Рівень ph простим чином визначається за допомогою недорогих тест-наборів |
Йодовану сіль використовувати не можна. Оптимальний варіант ‒ харчова сіль Екстра |
Важливий момент: на відміну від
хлору таблетованого, гранульованого
або рідкого, такого, що додається у воду
басейну окремим чином, хлор, вироблений
хлоргенератором, не має специфічного
запаху і не сушить шкіру, волосся, слизові
оболонки.
Участь людини в процесі полягає лише в додаванні солі, коли на екрані приладу з'являється сповіщення про зниження її концентрації, достатньої для вироблення хлору.
Хлоргенератор підключають до фільтр-насосу, тому важлива потужність насоса. Зручно використовувати моделі, поєднані з насосами, що фільтрують, - картріджним або пісочним. Останній варіант вважається оптимальним, він дозволяє досягти найкращого очищення.
Що стосується картріджних насосів, їхня потужність для підключення хлоргенератора має складати не менше 2650 л/ч. Такі насоси, як правило, встановлюють на басейни діаметром 4,57 м і більше.
Пристрій, поєднуючий хлоргенератор з озонатором, дозволяє отримати кристально чисту воду, максимально наближену до морської і насичену озоном. Озон в результаті розпаду перетворюється на кисень. Крім того, якісні озонатори розкладають органічні речовини, укрупнюють їх і роблять нерозчинними. У такому вигляді вони затримуються на дрібнопористій сітці фільтру. Таким чином вода стає кристально чистою, прозорою і з ефектом морської. Для роботи такого хлоргенератора також досить звичайній кухарській солі.