Ви додали:

Чиставода у басейні - важлива умова безпекикористування ним. Один з ефективнихприладів, що дозволяють підтримуватисередовище для купання нешкідливим такомфортним для людини, - хлоргенератор.Незважаючи на страхітливу назву, принципроботи його простий, а витратнимматеріалом виступає звичайна кухарськасіль. На що звернути увагу при виборіхлоргенератора для басейну і чи можна,використовуючи його, повністю відмовитисявід застосування хімічних засобівочищення води?

Облаштуванняхлоргенератора

Діяприладу заснована нареакції електролізу. Іони хлору післявивільнення з солі безпечно, швидкознезаражують воду. У загальний ланцюгприладів хлоргенератор підключаєтьсяпісля фільтр-насосу.Сіль додається у воду басейну. Їїкількість залежить від об'єму: на9000-10000 літрів треба близько 30 кілограмівсолі для первинного запуску приладу.Солона вода, очищена від механічнихзабруднень у фільтруючомунасосі, поступає в хлоргенератор. У чашувона повертається додатково знезараженою.

Колина електролітичну сітку приладу зтитановим напиленням потрапляє розчинсолі (хімічна формула - NaCl), з неївиділяється рідкий хлор, але у водубасейну він не йде. Знезараження водиздійснюється в самому хлоргенераторі,тому такий спосіб її очищення повністюбезпечний.

Електролітичнасітка має функцію самоочищення, завдякичому термін її експлуатації складаєблизько п'яти років, післячого її міняють на нову. Режим роботизадається за допомогою сенсорної панеліуправління. Про збої функціонуванняповідомляє система контролю :

Якправило, в комплект постачання входятьдекілька десятків тест-полосок длявизначення основних показників стануводи у басейні - рівня вільного хлору,її лужності (pH). Для повної дезинфекціїводи апарат має працювати2-4 години на добу.

Важливиймомент: для роботи хлоргенераторайодовану сіль використовуватине можна.

Основніхарактеристики приладу

Оскількихлоргенератор працює "упарі" з фільтр-насосом,він має відповідати йомуза потужністю.При цьому продуктивність приладів маєбути не менше 2650 літрів нагодину.

Відповідністьоб'єму чаші басейну - ця характеристикавказана на кожній моделі хлоргенератору.

Кількістьхлору, що утворюється за одиницю часу,- що вище цей показник,то більше води пристрій може обробити.

Сучаснівиробники пропонують хлоргенераторидвох видів :

Придбаваючиновий басейн, зручніше відразу обладнатийого поєднаним агрегатом. Але можнадокупити хлоргенераторокремо, підібравши його запотужністю до вже наявногоустаткування. Зверніть увагу: хлоргенераториIntex, Bestway взаємозамінні, тобто для басейніводнієї фірми можуть використовуватисясистеми солоної води, виробленііншою. Відмінність їх утому, що Intex виготовляє іокремі, і поєднані зпісочними насосами моделі, що фільтрують,а Bestway - тільки окремо.

Чи можна привикористанні хлоргенератора обійтисябез хімічної дезинфекції води?

Повністювідмовитися від хімічних засобів приексплуатації домашнього басейну виходитьу тому випадку, коли рівеньpH води в ньому відповідаєнормі 7,2-7,4. Якщо ж він порушений,ефективність хлоргенераторубуде знижена. Для їївідновлення доведеться спершувідрегулювати жорсткість води спеціальнимипрепаратами.

Хлоргенераторістотно полегшує доглядза штучною водоймою і дозволяє майжеповністю відмовитися від використанняспеціальної хімії для басейну. При цьомувода в ньому не лишебезпечна для користувачів, але йне викликає роздратування шкіри,слизових оболонках, не залишає нальотуна волоссі, одязі.