Чиста вода у басейні - важлива умова безпеки користування ним. Один з ефективних приладів, що дозволяють підтримувати середовище для купання нешкідливим та комфортним для людини, - хлоргенератор. Незважаючи на страхітливу назву, принцип роботи його простий, а витратним матеріалом виступає звичайна кухарська сіль. На що звернути увагу при виборі хлоргенератора для басейну і чи можна, використовуючи його, повністю відмовитися від застосування хімічних засобів очищення води?
Облаштування хлоргенератора
Дія приладу заснована на реакції електролізу. Іони хлору після вивільнення з солі безпечно, швидко знезаражують воду. У загальний ланцюг приладів хлоргенератор підключається після фільтр-насосу. Сіль додається у воду басейну. Її кількість залежить від об'єму: на 9000-10000 літрів треба близько 30 кілограмів солі для первинного запуску приладу. Солона вода, очищена від механічних забруднень у фільтруючому насосі, поступає в хлоргенератор. У чашу вона повертається додатково знезараженою.
Коли на електролітичну сітку приладу з титановим напиленням потрапляє розчин солі (хімічна формула - NaCl), з неї виділяється рідкий хлор, але у воду басейну він не йде. Знезараження води здійснюється в самому хлоргенераторі, тому такий спосіб її очищення повністю безпечний.
Електролітична сітка має функцію самоочищення, завдяки чому термін її експлуатації складає близько п'яти років, після чого її міняють на нову. Режим роботи задається за допомогою сенсорної панелі управління.
Про збої функціонування повідомляє система контролю |
Звуковий сигнал, напис на панелі попереджає про надмірну недостатню концентрацію солі. Для її регулювання частково зливають воду з чаші або додають її |
Якщо швидкість потоку води падає нижче мінімально допустимої, спрацьовує датчик, що відключає електролітичні пластини |
|
Можна програмувати включення апарату в потрібний час |
Як
правило, в комплект постачання входять
декілька десятків тест-полосок для
визначення основних показників стану
води у басейні - рівня вільного хлору,
її лужності (pH). Для повної дезинфекції
води апарат має працювати
2-4 години на добу.
Важливий момент: для роботи хлоргенератора йодовану сіль використовувати не можна.
Основні характеристики прибору
Оскільки хлоргенератор працює "у парі" з фільтр-насосом, він має відповідати йому за потужністю. При цьому продуктивність приладів має бути не менше 2650 літрів на годину.
Відповідність об'єму чаші басейну - ця характеристика вказана на кожній моделі хлоргенератору.
Кількість хлору, що утворюється за одиницю часу, - що вище цей показник, то більше води пристрій може обробити.
Сучасні виробники пропонують хлоргенератори двох видів :
поєднані з пісочним або картріджним фільтр-насосом;
такі, що встановлюються окремо на фільтруючу насосну установку, що вже є.
Придбаваючи новий басейн, зручніше відразу обладнати його поєднаним агрегатом. Але можна докупити хлоргенератор окремо, підібравши його за потужністю до вже наявного устаткування. Зверніть увагу: хлоргенератори Intex, Bestway взаємозамінні, тобто для басейнів однієї фірми можуть використовуватися системи солоної води, вироблені іншою. Відмінність їх у тому, що Intex виготовляє і окремі, і поєднані з пісочними насосами моделі, що фільтрують, а Bestway - тільки окремо.
Чи можна при використанні хлоргенератора обійтися без хімічної дезінфекції води?
Повністю відмовитися від хімічних засобів при експлуатації домашнього басейну виходить у тому випадку, коли рівень pH води в ньому відповідає нормі 7,2-7,4. Якщо ж він порушений, ефективність хлоргенератору буде знижена. Для її відновлення доведеться спершу відрегулювати жорсткість води спеціальними препаратами.
Хлоргенератор істотно полегшує догляд за штучною водоймою і дозволяє майже повністю відмовитися від використання спеціальної хімії для басейну. При цьому вода в ньому не лише безпечна для користувачів, але й не викликає роздратування шкіри, слизових оболонках, не залишає нальоту на волоссі, одязі.