І каркасний басейн, і надувний - прекрасна можливість організувати навіть на невеликій ділянці садиби релаксуючий, освіжаючий відпочинок. Чистоту, безпеку, температуру води в такій міні-водоймі легко підтримувати на потрібному рівні. Надувними часто називають наливні купальні, оскільки в них є надувна невелика частина - кільце по верху чаші. Вирішуючи при купівлі, який басейн кращий, каркасний або надувний, слід врахувати наступні чинники.
Відмінності у конструкції
Каркасна
купальня складається з:
- металевого каркасу - оцинкованих сталевих труб, з'єднаних між собою елементами кріпления;
- чаші з тришарового полівінілхлорида.
Останніми
роками з'явилися каркасні моделі,
додатково укріплені жорсткими щитами,
сполученими шурупами. Такі конструкції
ще міцніші. Щитові каркасні міні-водойми
особливо надійні, якщо йдеться про
резервуари великого об'єму.
Наливні басейни складаються з однієї частини - чаші, по верху якої припаяне заповнюване повітрям кільце. Після його надування при поступовому заповненні резервуару воно піднімається, автоматично розпрямляючи стінки.
У повністю надувних басейнах повітрям можуть бути заповнені лише стінки або додатково - дно. Останній варіант комфортніший. Практичніше, якщо стінки складаються з декількох відсіків. Якщо випадково відкриється клапан в одному з них, інші утримають велику частину води. Зазвичай надувні габаритні конструкції мають широкі борти або надувні виступи усередині чаші, на яких можна зручно сидіти. Як правило, повністю надувними бувають тільки дитячі басейни або сімейні невеликого розміру.
Таким чином, за формою бувають басейни каркасні круглі, прямокутні, овальні, квадратні. Наливні - круглі, овальні (у овальних боки підтримує система труб, як в каркасних моделях). Повністю надувні - будь-якої форми, дизайну.
Оскільки каркасні чаші міцно "спираються" на велику кількість металевих труб (щитів), навіть будучи заповненими великим об'ємом води, вони стійкі. Зокрема, найоб'ємніший басейн каркасний прямокутний Intex Ultra XTR Rectangular Frame 26374 має розміри:
- довжина - 975 см,
- ширина - 488 см,
- глибина - 132 см.
Його місткість - 54368 літрів. Навіть декільком користувачам одночасно в ньому буде досить вільно.
Діаметр найбільших круглих наливних басейнів - 457 сантиметрів. розмір овальних резервуарів такого типу - 610х366х122 сантиметри.
Повністю надувні басейни рідко бувають більше 2,5 метрів в довжину або ширину. Причому розмір береться із зовнішнього боку виробу, а оскільки надувні стінки досить широкі, внутрішні розміри менші як мінімум на півметра.
Каркасні, наливні басейни об'єму не більше середнього приблизно однаково стійкі. Під час їхньої установки допускається ухил майданчика 2-5 міліметрів на метр. А ось габаритні наливні моделі, повністю заповнені водою, можуть дати крен. Тому для них ухил має не перевищувати одного міліметра на метр.
Саме тому найбільшого розміру нестаціонарні басейни - лише каркасні.
Встановлення каркасного та наливного басейнів
Підготовка майданчика під резервуар каркасного, надувного, наливного виду однакова:
- вирівнюють участок;
- очищають його від рослинності, каміння, гілок, сміття;
- утрамбовують грунт;
- засипають майданчик просіяним чистим піском;
- перевіряють будівельним рівнем відсутність ухилу;
- укладають підкладку - спеціальну підстилку або щільний целофан у кілька шарів, брезент.
Підкладка
захищає дно від порізів і залишає його
чистим зовні. При складанні чаші для
зберігання не треба додатково мити
його, сушити. Всередину купальні
заноситься менше бруду: роззувшись,
користувачі босоніж стають на підкладку,
а потім потрапляють у воду басейну.
Для вільного доступу до басейну навколо нього треба залишити мінімум півметра вільного місця.
Подальший монтаж наливних, каркасних конструкцій різний:
Для складання басейна наливного виду |
Розгорнути чашу, розкласти на підготовленому місці, орієнтуя точки підключення ближче до джерела води |
Розровняти дно якомога краще. Після розгортання перетягувати виріб не можна |
|
Розправити кільце наверху борту і заповнити його повітрям за допомогою насосу |
|
У виробах отвори, що є, закривають. Якщо фільтр передбачений, його збирають за інструкцією, підключають шланги для подачи чи зливу води. Фільтр-насос встановлюють окремо на сухому місці з достатньою циркуляцією повітря |
|
Заповнити чашу водою на п'ять-десять сантиметрів, перевірити по її рівню, чи нема нахила дна. Якщо все добре, заповнити резервуар повністю |
|
Для монтажа каркасної купальні |
Раозкласти складові так, щоб було зручно збирати їх - розправити дно чаші на підложці так, щоб зливний отвір був з боку підключення і зливу води |
У верхній частині ємності в отвори вдіти горизонтальні каркасні балки |
|
Вставити Т-стійки. Продіти їх у петлиі чаші. Знизу закріпити під ними опори |
|
Заповнити чашу на 10-15 см водою, одночасно розправляючи складки, що залишилися. Потім набрати воду повністю |
Класичний
надувний басейн просто накачують
повітрям за допомогою будь-якого насоса
ручного, ножного, електричного.
Таким чином, найпростішим чином готуються до використання купальні надувні та наливні. З цією роботою впродовж 15 хвилин впорається навіть підліток. Для монтажу каркасних треба більше зусиль, часу, уважності. Професійні знання або спеціальні інструменти не потрібні. Досить наслідувати інструкції, що додається.
Чи є різниця у ціні та обслуговуванні
Якщо розглядати басейни однакового об'єму, комплектації, дещо дешевші - наливні вироби, оскільки до їхнього складу не входять металеві складові.
Що стосується обслуговування, догляду, він однаковий для купалень обох видів. Вода потребує очищення як мінімум насосом, картріджним або пісочним, залежно від розміру моделі. Крім того, можливо, доведеться підтримувати її у безпечному для здоров'я людей та приємному на вигляд стані за допомогою хлоргенератора чи хімічних засобів.
Обдумавши всі вказані чинники, вибирайте найкращий наливний або каркасний басейн для дачі - оптимальної форми, розміру, комплектації.