Ви додали:

Пісочні системи, що фільтрують, вважаються вдосконаленішими порівняно з картріджними. Основний елемент в них - спеціальний кварцевий пісок для басейну. Від якості очищення води залежить не лише її чистота, а значить безпека користування басейном, але і довговічність роботи його систем.

Принцип роботи пісочного фільтру

У пісочній техніці, що фільтрує, вода проходить крізь ємність з піском. Він затримує більшу кількість сміття, бруду, ніж синтетичний папір у фільтрах картріджного типу. Періодично пісочний насос, що фільтрує, необхідно промивати (використовується режим зворотного промивання). Окремі моделі чистять за допомогою спеціальних хімічних препаратів (додають їх у скімер).

Звичайний річковий пісок для роботи пісочних фільтрів не підходить. Потрібен спеціальний очищений кварцевий для басейнів або сучасний його замінник - скляний.

Види піску для фільтрів Інтекс і Бествей

Кварцевий пісок для фільтру басейну - неорганічний міцний матеріал, результат подрібнення білого кварцу. Він ретельно очищений і не містить глини або інших органічних забруднень. Його характеристики, використовувані для фільтрації :

 • пористий і брудоємний;

 • має властивості сорбування і високий вміст оксиду кремнію, що дозволяє не лише очищати воду від сміття і бруду, а навіть видаляти з неї марганець, залізо;

 • в процесі фільтрації не схильний до стирання;

 • коштує недорого.

Скляний пісок для фільтру басейну отримують із спеціальним чином обробленого білого і зеленого скла. Проте широко використовуваною альтернативою кварцевому матеріалу він досі не став, оскільки коштує дорого.

Фракція кварцевого наповнювача від 0,2 до 2 міліметрів дозволяє вибрати відповідну для будь-якої пісочної техніки, що фільтрує.

Найпопулярніші розміри кварцевої засипки, що виготовляється імпортними і вітчизняними виробниками:

0,2-0,4 міліметра

Дуже дрібна фракція

0,4-0,8 міліметра

Звичайна дрібна фракція

0,8-1,2 міліметра

Середній

1,2-1,6 міліметрів

Великий розмір

Що менший басейн, то дрібніша фракція використовується для роботи циркулюючого насосу. У інструкції до кожної моделі пісочного фільтру вказаний розмір фракції вживаного кварцевого піску. Найуніверсальнішою вважається зернистість розміром 0,5-1 міліметр. У деяких моделях використовується багатошарове пісочне очищення (засипається два-три його рівні).

Якщо у фільтр-насос засипана фракція матеріалу невірно підібраного розміру, вона вимиватиметься з водою у басейн (аналогічно - якщо циркуляційний насос потужний, а піску в нього насипано менше необхідної кількості).

Більшість виробників фасують в 25-кілограмові мішки кварцевий пісок для фільтрів басейну - купити, проте, можна і ємності меншої розфасовки (по 10 або 15 кілограмів, наприклад, від виробників з Австралії, Німеччини).

У нашому магазині можна купити кварцевий пісок для фільтру Інтекс або Бествей за недорогою ціною. Наші фахівці допоможуть підібрати необхідну для устаткування вашого басейну фракцію і швидко відправлять зручним для вас поштовим оператором. За бажанням забрати товар можна самостійно в години роботи магазину.

Догляд за кварцевим піском

Відносно цього матеріалу догляд простий, але при цьому подовжується термін його служби, а головне - ефективність очищення води басейну. Для регулярного його чищення виконують промивання фільтру зворотним потоком води, управляючи багатопозиційним клапаном. Частота процедури залежить від якості використовуваної води і міри завантаженості міні-водойми. У будь-якому випадку її проводять не рідше ніж раз за сезон.

Міняти матеріал слід без зволікання, коли видно його забруднення і ущільнення. Оскільки візуальний спосіб перевірки його стану неточний, більшість пісочних фільтрів оснащена манометрами. Як тільки стрілка манометра, розташованого на фільтраційній бочці, пересувається в червону зону, необхідно перемкнути багатопозиційний кран в режим промивання піску (деякі системи роблять це автоматично). Забруднена вода при цьому виливається в каналізацію.

Орієнтовно повна заміна матеріалу в насосі проводиться раз в три-п'ять років. Для каркасних і надувних купалень застосовуються так звані низькі фільтри, або фільтри малого об'єму. На відміну від високих, великооб'ємних, застосовуваних у громадських басейнах, у низьких виходу для розгрузки піску немає. Його видаляють руками (заздалегідь надівши рукавички, аби не поранити руки об піщинки, і одяг з довгим рукавом) або, що незрівнянно зручніше, за допомогою будівельного пилососу. Оскільки такий агрегат у домашньому господарстві - рідкість, можна запросити сервісну службу, яка виповнить цю роботу шидко і якісно.

Для самостійної заміни піску:

 • перед початком робіт відключають насос від електромережі;

 • закривають усі вузли фільтраційної системи, щоб пісок при видаленні чи засипці в них не потрапив;

 • відключають фільтр-насос від системи водопідготовки;

 • відповідно інструкції відкривають люк, зливную коробку знизу фільтру. Зливають воду;

 • видаляють пісок вручну за допомогою відповідного інструменту - лопатки, ковшика. Важливо робити це акуратно, щоб не пошкодити елементи прибору - сепаратор, трубки;

 • ретельно промивають водою бочку усередині. переконавшись, що забруднень не залишилося;

 • перевіряють цілісність сепараторів;

 • знову закривають зливну пробку;

 • з протилежного від шва боку відкривають пакет з піском;

 • накривають плівкою, целофаном фільтр, за винятком отвору для засипки, щоб пісок винятково не потрапив у його вузли;

 • при засипці стежать, щоб у бочку з піском не потрапили стронні предмети (целофан від пакету, наприклад);

 • під'єднують усі трубки водовідведення;

 • закривають люк;

 • підключають електроживлення;

 • наповнюють фільтр-насос водою і включають зворотнє промивання. Таким чином пил від піску, який утворюється під час засипки, не потрапить до басейну.

Тепер пісочний фільтруючий насос готовий до роботи на найближчі як мінімум пару років.