Щоб вода в домашньому штучному водоймі завжди була комфортною та безпечною для купання, її потрібно правильно очищати. Найпростіший, але ефективний варіант - придбати хлоргенератор для басейну. Для роботи пристрою потрібно лише кухонна сіль. Прилад видалить з води речовини органічного походження без застосування хімічних засобів.
Принцип роботи хлоргенератора
Звичайна кухонна сіль розчиняється у воді в співвідношенні 3 кілограми на 1 кубічний літр рідини. Можна замінити кулінарний магазинний продукт спеціальною таблетованою сіллю для басейнів. Не можна використовувати йодовану.
Усередині пристрою розташовані титанові пластини. Вони, контактуючи з сіллю, розчиненою в воді, розщеплюють її на молекули натрію і хлору окремо. Отриманий таким чином хлор, швидко розчиняючись у воді, знищує шкідливі мікроби, інші патогенні органічні сполуки, водорості. Процес очищення відбувається постійно, поки хлоргенератор підключений до системи. При зниженні (перевищенні) необхідної солевої концентрації прилад відображає ситуацію на своєму табло.
Щоб процес розщеплення солі на натрій, хлор відбувався коректно, потрібно дотримуватися рівня pH води. Він повинен знаходитися в межах 7,2-7,4. Контроль рівня pH легко здійснюється за допомогою тестових наборів. Виміри спеціальними тест-смужками роблять 1-2 рази на тиждень (якщо басейном користуються постійно). Жорсткість води коригують спеціальними препаратами. Гранульований засіб розчиняють у воді. Через півгодини знову перевіряють рівень її pH.
Очищення хлоргенератором - безпечно, ефективно
Для тих, хто не хоче використовувати хімічні препарати для очищення води, генерація хлору - відмінна альтернатива звичайному хлоруванню. Продезинфікована отриманим з солі хлором вода безпечна для купальників, не має неприємного запаху, не залишає нальоту на шкірі, волоссі, не подразнює слизові поверхні тіла, не руйнує одяг для купання.
Ще плюси очищення води хлоргенератором:
- доступність солі, можливість її придбання в будь-якому продуктовому магазині;
- просте підключення, автоматична робота приладу;
- відсутність потреби придбати, зберігати, використовувати хімічні препарати.
Для повної дезінфекції правильно підібраний за потужністю хлоргенератор Bestway, Intex повинен виробляти хлор 2-4 години в добу. Більшість моделей універсальні: їхній час роботи налаштовується в залежності від кількості води в басейні.
Види хлоргенераторів
На ринку представлені два види пристроїв:
- окремо встановлювані на будь-який фільтр-насос;
- об'єднані з фільтр-насосом картриджного або пісчаного типу.
Прилади, об'єднані з картриджними фільтруючими насосами, зазвичай використовуються для басейнів об'ємом не вище середнього. Для габаритних моделей фахівці радять придбати хлоргенератор із пісочним фільтром.
Зокрема, серед популярних моделей - хлоргенератор Intex 28668. Система виробляє хлор у кількості 5 грамів за годину. Вода в басейні за складом нагадує морську, але сіль в ній практично не відчувається. Всім процесом роботи приладу управляє електроніка, вказуючи при необхідності коди помилок, розшифрування яких наведено в інструкції.
Якщо прийнято рішення використовувати для очищення води хлоргенератор, купити цілком обґрунтовано відразу пристрій, який об'єднує його з фільтруючим насосом. Але якщо раніше був придбаний басейн без хлоргенератора, його можна придбати окремо. Зараз на ринку такого роду товарів представлені також пристрої із одночасним озонуванням води.
Підключення пристрою
Спеціальних навичок для монтажу хлоргенератора не потрібно. Достатньо слідувати зрозумілій ілюстрованій інструкції, яка входить в комплект пристрою. Якщо він підключається до вже існуючого фільтр-насосу, то в ланцюгу обладнання встановлюється після нього. В хлоргенератор вода повинна подаватися вже очищеною від механічних домішок. Перед включенням, як вказано вище, слід налаштувати рівень pH води басейна, переконатися, що додана в неї сіль повністю розчинена. Сучасні прилади сигналізують про помилку, якщо концентрація солі не відповідає нормі.
У нашому інтернет-магазині можна придбати хлоргенератор Intex або Bestway. В асортименті - моделі, розраховані на різну потужність фільтруючих насосів.