Чи потрібен скімер у басейні, якщо резервуар вже обладнаний насосом, що фільтрує? Це залежить від декількох чинників - як часто міняють у басейні воду, чи є поруч дерева, з яких падають листя або дрібні гілки, наскільки інтенсивно використовується штучна міні-водойма. Як правило, у басейнах, розташованих на відкритому повітрі і при зміні води в них рідше, ніж раз на 10 днів, навіть за наявності установки, що фільтрує, і хлоргенератора без скімера не обійтися.
Що дає збір дрібного сміття з верхнього шару води в резервуарі |
Не забивається фільтр-устаткування |
Підвищується ефективність його роботи |
|
Зростає тривалість використання елементу, що фільтрує |
Принцип роботи
скімера для будь-якого
виду басейну простий. Це ємність,
підключена до основного трубопроводу,
в яку засмоктується і пропускається
крізь сітку вода верхнього шару (приблизно
десятисантиметрового). У каркасних та
наливних чашах використовуються навісні
скімери, що кріпляться
на верху стінки чаші.
На що зверути увагу при установці скімера:
- при розташуванні пристрою враховують звичайний або найчастіший напрям вітру, щоб вода активніше заливалася в сітчасту ємність;
- кріплення до стінки - кронштейном з планкою-регулятором висоти, завдяки чому скімер можна швидко підняти або опустити залежно від рівня води у басейні.
Навісні
пристрої зазвичай виготовлені з міцного
пластика і за формою нагадують відерце.
Усередині них знаходиться ще одно,
сітчасте, з ручкою для зручності витягання
для чищення.
Одного пристрою вистачає для очищення 20-25 квадратних метрів поверхні води. Тому для великих купалень для якісного очищення необхідно декілька скімерів.
У міру забруднення сітку очищають від сміття і промивають. У невеликих басейнах, де зміна води робиться досить часто і використовується тент для укриття, можна обійтися без цього простого, але ефективного приладу. Але в чашах середніх і великих розмірів він позбавить від ручної роботи з очищення сачком і стане ефективним "помічником" фільтр-насосу.